23 вересня 2024 року Державний ліцей «Міжнародна українська школа» презентував нову стратегію розвитку. На презентації зібралися представники освітньої галузі, зокрема Міністр освіти та науки України, народні депутати, члени наглядової ради МУШ, представники дипломатичного корпусу України та керівники освітніх центрів за кордоном.
За даними статистики, в освітній системі країн Європейського Союзу зареєстровано близько 850000 українських дітей шкільного віку, проте українська система освіти наразі охоплює лише 341 000 з них.
«Є діти, яких не бачить українська система освіти через те, що вони не навчаються в українських школах. Ми маємо повертати українських дітей, але треба усвідомлювати, що освіта – важливий, але не ключовий аспект. Ключове – це питання безпеки, наявності дому, рідного міста, яке перебуває в окупації або може бути знищене російськими військами», – зазначив голова Наглядової ради МУШ, народний депутат України Роман Грищук.
Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий підкреслив важливість збереження української ідентичності через освіту: «Нам дуже важливо, щоб діти не забули свою мову, знали свою культуру та історію. Українознавчий компонент та екстернатна форма навчання дозволяє дистанційно отримати свідоцтво про освіту української школи».
Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак звернув увагу на можливість подвійної освіти: «Міністерство освіти дозволило зараховувати дисципліни, які вивчаються в іноземних школах. Отже, додавши українську компоненту дистанційно або екстерном, діти можуть отримувати два свідоцтва одночасно – місцеве та українське про повну загальну середню освіту».
Нова візія школи передбачає створення мережі, яка об’єднає українські освітні осередки за кордоном для підтримки зв’язку з українськими дітьми та збереження їхньої національної ідентичності через українознавчий компонент.