ІІ семестр

ІІ семестр

НУШ ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 5 клас

Перелік орієнтовних питань з зарубіжної літератури у 5 класі (2 семестр)

1. Марк Твен.  «Пригоди Тома Сойєра» (історія створення, сюжет, герої). Вчинки та риси характеру Тома, Гека, Беккі. Порівняй образи Тома і Гека (що в них спільного, їхня поведінка в різних життєвих ситуаціях). Кульмінаційні моменти твору.

2. Елеанор Портер.  «Полліанна» (історія створення, сюжет, герої). Сутність «гри в радість». Що може дати ця гра сучасній людині? Як Полліанна вплинула на життєві обставини персонажів роману? Зміни в характері Полліанни. Провідні теми та ідеї  роману. Які моральні цінності утверджуються у творі?

3. Льюїс Керролл. «Аліса у Країні Див» (історія створення, сюжет, герої). Доведи, що «Аліса в Країні Див» – це фантастична повість-казка. Які вади «вікторіанської» доби зображено у творі? Які англійські традиції відтворені у творі? Який персонаж вразив найбільше?

4. Марина Цвєтаєва. «Книжки в обкладинках червоних». Почуття героїні, її спогади про дитинство. Які епізоди з книжки «Пригоди Тома Сойєра» можна впізнати у вірші? Які факти біографії відображено у вірші?

5. Туве Янсон. «Комета прилітає», «Капелюх чарівника», «Зимачарівниця» (1 твір за вибором)
Герої творів, їхні риси характеру, поведінка у різних життєвих ситуаціях. Проблеми, тема та ідея твору. Які вічні цінності утверджуються у творі?

6. Роальд Дал. «Чарлі і шоколадна фабрика»  (історія створення, сюжет, герої). Фантастичні пригоди у творі. Тема, ідея твору. Які моральні цінності утверджуються у творі? Стосунки родини Беккетів. Стосунки Віллі Вонки з батьком. Людські вади, що засуджуються у творі.

7. Пауль Маар .«Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу» (історія створення, сюжет, герої). Суботик, його оптимізм, віра та симпатія до пана Пляшкера. Поєднання реального і фантастичного у творі. Реалізація мрій та бажань, прагнень особистості.

Терміни, які необхідно розуміти:
● Псевдонім ● Сюжет ● Складники сюжету ● Ідея твору ● Тема твору ● Повість ● Роман ● Фантастичний твір ● Персонаж ● Герой

Administrator